Inspir oamenii sa mi-se confeseze desi nu ma cunosc.
Un mos. Taran. Ochi verzi aposi. Mers nesigur. O fi beat?
„Stii tinere...e tare greu fara femeie...fara femeia ta!”
„...”
„Ne-am luat de mici. Am facut casa impreuna. Ne-am suportat unu pe altul atatia ani. Acum casa e goala. Rece. Mai vorbesc cu ea prin curte...dar nu-mi raspunde decat cainele..si eu nu-l inteleg”
„...”
„Tine minte de la mine, despartirea de femeia ta e cea mai grea. Fata e la 3 case mai incolo, baiatul la una in cealalta parte. Dar eu tot singur ma simt. „
„...”
„Tine minte tinere. Bucura-te de femeia ta...da da...bucura-te...inainte sa o pierzi, ptr ca altfel o sa ajungi ca mine, sa vorbesti cu un caine pe care nu-l intelegi. Sa nu uiti.”
„Multumesc”
Am avut dreptate. Era beat. De singuratate.
Se afișează postările cu eticheta Ganduri imprumutate. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Ganduri imprumutate. Afișați toate postările
26 mar. 2010
5 feb. 2010
Despre timiditate
“Oricum, fundalul tuturor indraznelilor mele ramane timiditatea. Nu am gresit niciodata refugiindu-ma in ea. Este o simpla aparenta ca timidul se inchide in singuratate. Timiditatea este de fapt un fel de a invita tragandu-l pe celalalt catre propria ta reticienta si, astfel, un fel de a-i oferi insasi intimitatea ta.” – Gabriel Liiceanu – Scrisori catre fiul meu
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

